Gyvybės rizikos draudimas

Gyvybės rizikos draudimas

Visiems ramu, kai viskas gerai. Tačiau tikėti, kad gerai bus visada – mažų mažiausiai neatsargu. Ypač jei tau nebe trylika, jei tu turi šeimą, vaikų ir visa tai, ką turi kiekvienas normalus suaugęs žmogus. Šeima – didžiausia vertybė, ir tai kur kas daugiau negu vadovėlinė tiesa. Todėl ir šeimos apsauga yra iš tų gyvenimiškų pareigų, kurių ignoruoti tiesiog negalima.

Gyvybės rizikos

gyvybės rizikos

Įsivaizduokite, kad jūsų šeima staiga praranda dalį pajamų. Miršta vienas iš šeimos maitintojų. Kiek lėšų reikės, kad šeima ir toliau gyventų įprastu ritmu? Kad pajėgtų atsiskaityti su banku už paskolą būstui, kad vaikai galėtų tęsti mokslus, kad drastiškai nereikėtų keisti vartojimo įpročių.

Gyvybės draudimas – būtent tokia finansinė paslauga, kuri užtikrina šeimos apsaugą. Juk mirus šeimos maitintojui šeima paveldi ne tik jo turtą, bet ir įsipareigojimus. Apdrausdamas savo gyvybę šeimos maitintojas atlieka itin svarbų savo šeimai darbą – jis užtikrina finansinį jos saugumą.

Bene svarbiausia yra suvokti, kad draudimas – tai ne finansinis įsipareigojimas. Ne, nes apsidraudęs tu moki pinigus ne kažkokiam nepažįstamajam, ne draudimo įmonei. Ne, tu moki juos sau. Ir savo šeimai. Nes tavo draudimo išmokos negaus niekas kitas, tik tu pats arba tavo šeima.

Kažkaip sunku įsivaizduoti šeimos žmogų, kuris pasakytų, kad jam to nereikia. Nebent tai būtų visiškas egoistas, kurio pasaulyje viskas sukasi tik aplink jį patį.

Vienas praktinis aspektas. Kartais žmonės mano, kad pakanka apsidrausti minimaliai sumai. Taip, galima. Bet ką tai reiškia? Atmeskime visus gražius žodžius ir suprasime, kad draudimas minimaliai sumai padengs, kaip taisyklė, tik su laidotuvėmis susijusias išlaidas. Tolesniam gyvenimui neliks nieko – beveik arba visiškai.

Tuo tarpu būtų logiška numatyti, kad draudimo išmoka padengtų pajamų praradimą bent vienerius metus, kad šeima galėtų be papildomų stresų įveikti sudėtingą gyvenimo etapą.

Naudinga pasidomėti – draudimo partneriai.

Ir dar vienas praktinis aspektas. Nelaimingi atsitikimai, traumos ir kritinės ligos šeimą finansiniu požiūriu neretai nustumia į dar prastesnę situaciją negu vieno iš maitintojų mirtis. Juk dėl nelaimės arba ligos likęs nedarbingas šeimos maitintojas nebegali uždirbti pinigų, tačiau jį patį ir toliau reikia išlaikyti.

Todėl gyvybės rizikos draudimas, kaip taisyklė, derinamas su kitomis giminingomis draudimo rūšimis:

-mirties nuo nelaimingų atsitikimų draudimu,

-traumų ir invalidumo draudimu,

-kritinių ligų draudimu.

Kelių draudimo rūšių kombinacija sukuria itin patikimą draudimo apsaugą šeimai.