Studijų draudimas
Būna taip. Ateina keturiolikos metų vaiko tėvas ir sako: „Noriu apdrausti sūnų, kad jis turėtų pinigų studijoms“. Pirmoji bet kurio draudimo specialisto mintis: „Na, o kur tu, tėveli, buvai anksčiau?“
Nieko naujo nepasakysime teigdami, kad kiekvienas sprendimas turi būti daromas laiku. Ir sūnaus arba dukters studijomis (o gal tiesiog savarankiško gyvenimo pradžia) tėvai turėtų pasirūpinti iš anksto. Juk reikės nuomotis butą, reikės kompiuterio, automobilio…
Čia reikia pažymėti dar vieną svarbią klaidą, kurią dažnai daro tėvai. Gimė vaikas – modernūs tėvai skuba jį apdrausti. O save? „Man nereikia“, – atsako. O kas bus, jei vienas iš jūsų mirs arba taps nedarbingas? Jūsų vaikas juk dar ilgai negalės užsidirbti savarankiškai. Galioja paprasta taisyklė: vaiko saugumas prasideda nuo jo tėvų saugumo, nes būtent jie vaiką ir išlaiko. Todėl būtent jie privalo rūpintis šeimos pajamų stabilumu ir kiek įmanoma jas užsigarantuoti nelaimės atveju.
Todėl rekomenduojama studijų draudimo schema yra tokia: apdraudžiami tėvai (blogiausiu atveju – vienas iš jų) ir papildomai apdraudžiamas vaikas. Tačiau draudimo sutartyje numatoma, kad suėjus numatytam terminui visi sukaupti pinigai atiteks vaikui.
Naudinga pasidomėti – draudimo partneriai.
Kodėl? Įsivaizduokime, kad po kelerių metų miršta apdraustas tėtis. Vaiko draudimo sutartis nenutrūksta, bet šeimai draudimo įmokų mokėti nebereikia. Reiškia, numatyta suma vaikui šiaip ar taip bus sukaupta, tačiau šeima dėl to nepatirs jokių papildomų finansinių problemų. O jei sudarant sutartį bus numatyta ir našlaičio pensija, vaikui po vieno iš tėvų mirties ji bus mokama iki galutinio draudimo termino.
Studijų draudimas rimčiau. Keli praktiniai patarimai. Visuomet numatykite draudimo trukmę, pageidaujamas draudimo rūšis. Norimą išmoką reikėtų nustatyti pagal tai, kokia finansinė „duobė“ gali atsiverti šeimai netekus vieno iš maitintojų. Kitaip tariant, įvertinkite savo dabartines pajamas ir numatykite, kiek pinigų šeimai gali prireikti nelaimės atveju.