Investicinis draudimas

Investicinis draudimas

Kol žmogus jaunas, jis mėgsta rizikuoti. Vėliau, pasisėmęs to, kas vadinama gyvenimiška patirtimi, jis tampa atsargesnis ir racionalesnis. Šis paprastas principas bent iš dalies tinka kalbant apie investicinį gyvybės draudimą.

investicinis draudimas

Tradiciškai sakoma, kad investicinis gyvybės draudimas – tai produktas jaunesniems. Ne, ne dėl to, kad vyresnio amžiaus žmonės blogiau orientuojasi rinkose. Visų pirma dėl to, kad artėjant pensiniam amžiui, jei nesate Warrenas Buffettas, tiesiog privalu rinktis saugesnius instrumentus. Tuomet bebaigdami dirbti galėsite būti ramūs, kad dėl netikėtos (o jos beveik visuomet netikėtos!) finansų krizės neprarasite didesnės dalies pensijos, kurią kaupėte daug metų.

Tiesa, periodinis investavimas (pavyzdžiui, kas mėnesį) ir investicinis draudimas didina pelningumą, nes vertybiniams popieriams pingant jūs už kiekvieną mėnesio įmoką jų įsigysite mažesne kaina. Tai reiškia, kad krizių laikotarpiu mažės visa jūsų investicinio portfelio savikaina, todėl ateityje galėsite tikėtis didesnio pelno. Todėl investicijų nuvertėjimus reikėtų vertinti kaip laikinus reiškinius. Mat pasaulinė praktika rodo, kad pastarąjį šimtmetį, nepaisant visų krizių ir nuosmukių, vidutinė metinė investicijų į akcijas grąža sudarė apie 5–6 procentus.

Naudinga pasidomėti – draudimo partneriai.

Investicinis gyvybės draudimas leidžia uždirbti daugiau, palyginti su kaupiamuoju gyvybės draudimu. Tačiau renkantis šį produktą reikia turėti galvoje, kad didėja jūsų rizika, o taip pat – kad jūs pats turėsite sekti įvykius finansų pasaulyje ir savarankiškai priimti atitinkamus sprendimus. Nes natūralu, kad jei prieš 10 metų pasirinkote investuoti į Kinijos akcijas, šiandien tai galbūt ne pats pelningiausias variantas. Kaip keisti strategiją ir ką rinktis – tai nuspręsti turėsite jūs pats.